1. Skalkuluj.pl
  2. /
  3. Pozostałe
  4. /
  5. Kalkulator Pobierania

Kalkulator Pobierania

Waga pliku:
Jednostka:
Prędkość pobierania:
Jednostka:

Internet o prędkości pobierania 20 Mb/s wcale nie musi oznaczać, że pobierzemy film o wielkości 100 MB w 5 sekund. W rzeczywistości bity, czyli jednostka w której zazwyczaj podaje się prędkość internetu to 1/8 bajta (jednostki wagowej). Co za tym idzie, podany wcześniej film przy prędkości 20 Mb/s pobierzemy nie w 5, a w 100 / (20/8) = 40 sekund. Nasz kalkulator umożliwia szybkie i proste przeliczenie tych wartości, pamiętajmy jednak że jest to orientacyjny czas pobierania - wszystko może też zależeć od Waszej rzeczywistej prędkości w danym momencie (zwykle się ona waha w zależności od obciążenia łącza) a także od samych serwerów, które często mają swoje własne ograniczenia.


Skalkuluj.pl 2018-2021 | Polityka Prywatności | Kontakt
Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie kalkulatory działały w pełni poprawnie i były oparte o aktualne wzory, jednak otrzymane wyniki stanowią wyłącznie rolę informacyjną i nie gwarantujemy ich poprawności.