1. Skalkuluj.pl
  2. /
  3. Finansowe
  4. /
  5. Kalkulator zarobków Adsense

Kalkulator zarobków Adsense

Odsłony:

CTR:
%
CPC:

Okres:
Nazwa Wynik
Średni zarobek na dzień
0 zł
Średni zarobek na miesiąc (30 dni)
0 zł
Średni zarobek na rok (365 dni)
0 zł

Nasz kalkulator pozwala w prosty sposób obliczyć orientacyjne zarobki z Adsense, na podstawie średnich odsłon, CTR i CPC.

Ważne pojęcia

Aby poprawnie wypełnić pola w kalkulatorze i policzyć orientacyjny zarobek, warto zapoznać się z występującymi w nim pojęciami.

Odsłony - ilość pojedyńczych stron wczytanych przez użytkowników. Jeden użytkownik może wygenerować kilka odsłon. Przykładowo wchodząc pierw na stronę główną naszego serwisu, a później na ten kalkulator, zapewni on nam dwie odsłony.

CTR (Click Through Rate) - Średni procent klikalności w nasze reklamy. Dokładniej polega to na zliczeniu ile procent wyświetleń strony, zaowocowało kliknięciem w reklamy. Wiele tutaj zależy od rozmieszczenia reklam i użytkowników strony (im mniej korzysta z blokerów reklam, tym teoretycznie powinno być lepiej). Można optymistycznie przyjąć, że średni CTR powinien wynosić około 1%.

CPC (Cost Per Click) - Średnia stawka za kliknięcie. Tutaj wiele zależy między innymi od tematyki i języka naszej strony, a co za tym idzie - odbiorców. Stawki są bardzo zróżnicowane i trudno jest dokładnie je określić. W polsce wachają się one mniej więcej od 0,20-5 PLN. Dolne granice naturalnie otwiera rozrywka, a górne zamykają finanse.


Skalkuluj.pl 2018-2022 | Polityka Prywatności | Kontakt
Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie kalkulatory działały w pełni poprawnie i były oparte o aktualne wzory, jednak otrzymane wyniki stanowią wyłącznie rolę informacyjną i nie gwarantujemy ich poprawności.