1. Skalkuluj.pl
  2. /
  3. Tekstowe
  4. /
  5. Licznik Słów

Licznik Słów

Ilość słów:
0

Licznik słów dynamicznie zlicza ich ilość wprowadzoną przez użytkownika. Polecamy go między innymi do pisania różnego rodzaju prac szkolnych, wymagających minimalnej lub maksymalnej liczby słów. Dzięki niemu możesz sprawdzać w trybie rzeczywistym, ile słów liczy Twoja praca.

Jak używać licznika słów?

Chcąc skorzystać z licznika słów, wystarczy wprowadzić w pole jakiś tekst. Można zrobić to na kilka sposobów. Jednym z nich jest pisanie całego tekstu bezpośrednio w przeznaczonym do tego oknie na stronie. Drugi to po prostu wklejenie w to samo okno jakiegoś tekstu (w systemach operacyjnych Windows będzie to zazwyczaj prawy przycisk myszy -> wklej lub skrót CTRL + V). W obu przypadkach w miejscu pod oknem do wpisywania tekstu powinna od razu wyświetlać się liczba słów, która aktualizuje się przy każdej zmianie wprowadzonego tekstu, nie trzeba niczego dodatkowo klikać.

Przykład:

Marysia chce napisać krótki tekst na serwis społecznościowy. Ze względu na limit serwisu może użyć maksymalnie 30 słów.

Marysia może napisać cały tekst w oknie i na bieżąco sprawdzać i korygować ilość jego słów. Jeżeli wszystko będzie się zgadzać, Marysia może skopiować tekst z okna i wkleić go na platformie społecznościowej.


Przydatne skróty klawiszowe do edycji tekstów:

CTRL A - zaznaczenie całego tekstu
CTRL C - skopiowanie zaznaczonego fragmentu tekstu
CTRL V - wklejenie tekstu ze schowka
CTRL X - wycięcie zaznaczonego fragmentu tekstu


Skalkuluj.pl 2018-2021 | Polityka Prywatności | Kontakt
Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie kalkulatory działały w pełni poprawnie i były oparte o aktualne wzory, jednak otrzymane wyniki stanowią wyłącznie rolę informacyjną i nie gwarantujemy ich poprawności.